Asliye Hukukta Mutlu Son

Bir önceki Asliye Hukuk yazısından hatırlarsınız tüm evraklarım tamam olduğunda 5 Mart'a duruşma günü almıştım, 5 Mart'ta mahkemeye gidip "ameliyat olabilir" izni almam gerekirdi aslında; ama ben bi punduna getirip ameliyatı izin verilecek olan duruşmadan birkaç gün önce olduğum için 5 Mart'taki duruşma çok kısa ve komikti. Hakim "evrakları gelmiş olup..." dedi, ben "müsade ederseniz bir evrak sunmak istiyorum hakim bey" dedim, "nedir" diye sordu, "ben ameliyat oldum, rapor daha çıkmamış; ama epikriz yanımda burada da yapılan her işlem yazıyor" dedim. Hakim amca biraz kızdı "yaz kızım: davacı, ben ameliyatımı oldum, dedi. Biz izin verecektik de sen öyle olacaktın ameliyatı niye oldun ki?!" Sağlık sorunu dedim falan ama dinlemedi tabii, raporumu isteyip 9 Nisan'a tekrar gün verdi.

Raporun çıktığından emindim. Duruşmaya birkaç gün kala ne olur ne olmaz mahkemeye varmış mı diye kalemden bir kontrol ettirdim, varmıştı. 9 Nisan oldu, sıra geldi, duruşma salonunda yerimi aldım. Hakim amca yine yazdırdı "evraklarının tamam olduğu görüldü..." bana döndü "yalnız senin bu raporunda bir tuhaflık var, rahmi alınmıştır yazıyor, tam ne olduğu belli değil, erkek cinsiyetine geçmiş mi yazmıyor, sadece rahim olmaz ki, kadınlar da aldırıyor rahim, her rahmini aldırana erkek kimliği veremeyiz" dedi. Biraz rengim attı o an sanırım, vermeyecek yokuşa sürecek sandım. "Üreme yeteneğinden yoksundur, yazmıyor mu hakim bey" dedim. "İlgili yasaya göre üreme yeteneğinden yoksun olmak, transseksüel yapıda olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve evli bulunmamak şartı var ben bu şartların hepsini sağlıyorum" dedim. "Transseksüel raporu var değil mi? Doğru, evet, o olunca..." diye sayıkladı, nüfus memuruna döndü " vermiş miydin böyle?" minvalinden bir laf etti, o da "geçen ay aynı şekilde vermiştik" dedi, bana "isim belirtmiş miydin" dedi, evet dedim, hakim "Gereği Düşünüldü" dedi, ismimi mahkeme tutanağına geçirtti. Bir hafta içinde mahkeme tutanağı yazılacak, temyiz hakkımı kullanmayacağımı belirterek hızlandırmayı umuyorum, 1 ay içinde de mavi elimde olur umarım, bakalım uğraşacağız : ) Şimdilik sevinemiyorum, elime geçince toptan sevinicem... Birkaç kişiye şey dedim hatta: alnıma yapıştırıcam başıma da rakı bardağını koyup oynıycam :D :D Çok acayip sevinicem, hep ölçülü biri olmuşumdur; ama herkesin dağıtacağı bir gün olur ya, hah işte benimki o gün, gören onun ben olduğuna inanamayacak :)

4 yorum:

 1. Ne sen beni tanırsın ne de burada yazdıkların dışında ben seni... Bir süredir ara ara girip okurdum yazılarını, tabiki biz okuyucular aslında çok da dışındayız bu işin ama bu yazıyı görünce yorum yazmak istedim. Tebrik etmek istedim. Hayat senin için umarım artık daha kolay olur :)

  YanıtlaSil
 2. tanışmasak da iyi dilekleriniz benim için kıymetli :)
  teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 3. Heyecanla bekliyorum mavi kimliğini. Umarım çook çook mutlu olursun kimlikten sonraki hayatında.

  YanıtlaSil
 4. Berk sana nasıl ulaşabilirim?

  YanıtlaSil

lütfen başlıkla ilgili yorum yazın, bana ulaşmak için transsicko@hotmail.com adresini kullanabilirsiniz